Актуелно у Гимназији"ВељкоПетровић"

Твојих пет минута – нечији цео живот

У петак, 5.12.2008. , ученици и запослени у Гимназији имали су прилику да добровољно дају крв. Учионицу број 21 , оспособили су и направили одличне услове за овакву акцију. Да бисмо постали даваоци крви - морамо бити пунолетни и испунити одређене здравствене норме. Зато се пре сваког давања крви прво испуни упитник, затим се мери крвни притисак и анализира сама крв. Уколико је све у реду и ако сте испунили ове услове могли сте да учините много јер нама пет минута не значи ништа а некоме је неопходна наша помоћ.

Питали смо ученике коју су дали своју крв, како су се осећали касније. Њихова искуства су била позитивна, а и , како сами кажу, овај хумани чин је и њима омогућио да се осећају боље.

Гимназијалци су, и овај пут, били хумани, а сви они који нису могли или се нису одважили на тај чин, имаће прилику да постану даваоци крви већ 20. децембра када ће бити организовано добровољно давање крви где ће своју крв моћи да дарују сви грађани Сомбора.