Матурска екскурзија - Италија 2010.

21. септембар је 2010. године и генерација '92 се окупља испред хотела Интернацион и креће пут Италије. Стигли смо у Толе (градић у близини Болоње) у хотел "Фалко Д Оро".

Први дан у Италији обилазимо Фиренцу: капела породице Медићи, палата Медићи-Рикарди, катедрала Санта Мариа деи Фиори, Врата Раја, Ђотов звоник, Санта Кроће, Орсанмикеле, Трг Сињориа, скулптура "Давид" (копија), Деи Ланзи, Стара палата, Понте Векио, галерија Уфићи, Стари Мост, палата Строћи, палата Пити, Санта Мариа дел Кармине, капела Бранкаћи, Оњисанти, палата Ручелај, Санта Мариа, капела деи Паци, Сан Миниата ал Монте..

Дан други - Равена: маузолеј Гала Плаћикада, базилика Сан Витале, Сан Аполинаренуово, Дантеов споменик и гроб, Сан Аполинаре... Тог поподнева посећујемо Сан Марино: Порта Сан Франћеско, споменик Гарибалдију, Трг Слободе, Палацо Публико, Пиаца дела Либерта...Смештање у хотел бр.2 (у Риминију) вечера и ДИСКО...

Дан трећи: после неколико сати спавања (по програму), обилазак Риминија: црква породице Малатеста, Стари град твђава, Августов лук, Тиберијев мост, палата Подоста, црква Св. Августина...Даље идемо у Верону: Трг Бра, Римска Арена (покушај уласка), палата Бевиклава, Сан Лоренцо, Трг Ербе, статуа Кангранда, дела Скала, Пиаца деи Сињори Данте, Понте Пјетра, палата Мафеи, "Берлина", Стуб срама, Трг Сињориа, Ромеова кућа, Јулијин гроб, палата Скалиђери, катедрала Св.Зена, Дантеов споменик, гробница породице Скала, Сан Фермо, Јулијина кућа, Сан Ђовани ин Фонте, Порта Бисери... Смештај у трећи хотел (у Лидо ди Јесолу), ДИСКО

Четврти дан почиње вожњом од Пунта Сабина до Венеције. Следи обилазак: Тамница, Мост уздаха, Дуждева палата, Врата смрти, Трг Св. Марка, Базилика Св. Марка, Звоник, Библиотека, канал Гранде, Понте Риалто, црква Санта Марија дела Салуте...Повратак у хотел.