10.09.2019. ОБАВЕШТЕЊЕ
Због седнице Наставничког већа, у петак, 13.09.2019. часови у преподневној смени ће бити скарћени 5 минута, а 7/0 час неће бити одржан.

01.09.2019. НАГРАДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ
Гимназија ,,Вељко Петровић“ у Сомбору, и ове године, расписује наградни литерарни конкурс, пети по реду, поводом Дана школе, 15. октобра.

Необјављене радове (песму, причу, есеј) на једну од следећих тема:
1. Раванград Вељка Петровића
2. „Све језике у једну песму сложи"
3. „Ово је земља проклета, ал моја"
одштампане и шифриране треба послати на адресу:
Гимназија ,,Вељко Петровић“, 25101 Сомбор, Доситеја Обрадовића 2
или
лично предати у секретаријату школе у 5 примерака, са назнаком „За литерарни конкурс“.

Напомена: У посебном коверту, заједно са радовима, потребно је доставити и разрешење шифре са следећим подацима: име, презиме, адреса, контакт телефон.
Сваки од учесника може да учествује на конкурсу са по једним радом, на српском или мађарском језику. Конкурс је отворен за све ученике средњих школа Западно-бачког округа.
Крајњи рок за достављање радова је четвртак, 10. октобар 2019. године.
Комисија ће након прегледа радова доделити три награде. Свечано уручење награда биће уприличено у Гимназији „Вељко Петровић“ на Дан школе.

30.08.2019. ОБАВЕШТЕЊЕ
ОД ПОНЕДЕЉКА 02.09.
НАСТАВА ЋЕ БИТИ ОРГАНИЗОВАНА У ДВЕ СМЕНЕ - РАСПОРЕД ЗВОЊЕЊА И ЧАСОВА НАЛАЗИ СЕ НА СЛЕДЕЋЕМ ЛИНКУ:
РАСПОРЕД