15.10.2020. ДАН ШКОЛЕ

07.10.2020. САОПШТЕЊЕ О ДОДЕЛИ ЗЛАТНОГ ПРСТЕНА

Културно-просветна заједница Србије као Установа културе од националног значаја у сарадњи са Министарством спољних послова, од 1976. г., појединцима који су најзаслужнији за развој културе, додељује признање по називу ЗЛАТНА ЗНАЧКА.
Др Лидија Неранџић Чанда, професор српског језика и књижевности у Гимназији „Вељко Петровић“, један је од педесет овогодишњих добитника овог престижног признања. У образложењу се наводи да се признање „додељује за дугогодишњи допринос развијању културних делатности – за несебичан, предан и дуготрајан рад и стваралачки допринос у ширењу културе народа и народности Републике Србије.“
Признање је уручено 1. октобра на свечаности која је уприличена у Народном позоришту у Београду уз пригодан програм и у присуству мноштва угледних гостију међу којима су били и представници Града Сомбора и Гимназије.

30.09.2020. САОПШТЕЊЕ О НАГРАЂИВАЊУ НАЈУСПЕШНИЈИХ УЧЕНИКА

Гимназија је поделила пригодне награде најуспешнијим ученицима генерације 2019/2020. г. на скромном пријему одржаном у библиотеци школе. Додели је присуствовао и истакнути пријатељ Гимназије, бивши ученик, Андреј Кукурузар.
Награђени су Јована Костић као ученик генерације, Даница Опачић као најуспешнији ученик друштвено-језичког смера, а Јелена Кукуљ, Марија Кукурузар и Милица Гвоић су поделиле титулу најуспешнијег спортисте.
Овако скроман начин награђивања најуспешнијих ученика је уприличен због епидемиолошке ситуације. Ранијих година, награђивање најуспешнијих ученика се организовало или на свечаном завршетку године или на матурској вечери. Ове године, нажалост, није било могућности да се организује ни једно ни друго.
Награђени ученици, као и већина ученика генерације 2019/2020, креће на предавања на факултетима где су се уписали.
Гимназија може да се похвали податком да је и ове године више од 95% ученика успело да упише факултет, а велика већина је успела и да упише жељене факултете.

30.09.2020. САОПШТЕЊЕ О ОБЕЛЕЖАВАЊУ ЕВРОПСКОГ ДАНА ЈЕЗИКА

Европски дан језика, 26. септембар, који се обележава у 44 државе широм планете обележен је и у Гимназији „Вељко Петровић“. Укупан број учесника, из свих земаља, у обележавању овог дана прелази 25 000. Обележавање Дана језика установљен је 2001. г. одлуком Савета Европе.
У дворишту, испод гимназијског бођоша, из уста гимназијалаца, чуло се сагласје 13 светских језика: српског, мађарског, русинског, руског, латинског, енглеског, немачког, француског, италијанског, шпанског и јапанског језика. Читани су стихови: Раичковића, Арањија, Кочиша, Пушкина, Хадријана, Шекспира, Гетеа, Сартра, Неруде, Монтала и Башоа.
Поред Гимназије, у овој манифестацији је учествовало још 39 школа у Србији.

17.09.2020. Гимназија је угостила Оливеру Балашевић

У оквиру представљања своје књиге, дана 15. септембра 2020. године, Гимназију „Вељко Петровић“ посетила је госпођа Оливера Балашевић. Како је и сама била професор у Гимназији „Исидора Секулић“ у Новом Саду изразила је жељу да, приликом посете Сомбору, посети и нашу школу. Овом приликом директор Гимназије, Душан Мишковић, представио је школу, а професорка др Лидија Неранџић Чанда дала уводну реч, којом је почела промоција књиге ,,Планета двориште".
Под хладом старог бођоша, у дворишту Гимназије, присутни ученици и професори су на сат времена отпутовали у детињство госпође Балашевић. Прича о сећању на родни град, одрастање, прве животне препреке, а понајвише на мајку, испунила је све слушаоце нежним емоцијама.
Сви они који желе да се боље упознају са причом госпође Балашевић нека пронађу  књигу ,,Планета двориште" у школској библиотеци или некој продавници књига и уживају у неком другом времену, али и у искреним емоцијама.

Теодора Млађан, 3-1

10.09.2020. БЕРЗА ПОЛОВНИХ УЏБЕНИКА

У петак, 11. септембра у периоду 13:00 - 14:00 одржаће се берза половних гимназијских уџбеника у дворишту Гимназије.

Позовају се ученици да донесу своје старе уџбенике који им не требају и продају их млађим ученицима по повољнијим ценама.

08.09.2020. САОПШТЕЊЕ О МЕЂУНАРОДНОМ УСПЕХУ УЧЕНИКА ГИМНАЗИЈЕ

На 4. европској информатичкој јуниорској олимпијади која је одржана у периоду 2. – 6. септембра у Тбилисију у Грузији, Немања Мајски, ученик првог разреда ИТ смера у Гимназији „Вељко Петровић“, освојио је трећу награду и бронзану медаљу.

На такмичењу је учествовало 132 такмичара из 27 земаља, а у незваничном укупном поретку млади српски информатичари су заузели 5. место. Поред Немање репрезентацију Србије су чинила још четири ученика Математичке гимназије.