17.09.2020. Гимназија је угостила Оливеру Балашевић

У оквиру представљања своје књиге, дана 15. септембра 2020. године, Гимназију „Вељко Петровић“ посетила је госпођа Оливера Балашевић. Како је и сама била професор у Гимназији „Исидора Секулић“ у Новом Саду изразила је жељу да, приликом посете Сомбору, посети и нашу школу. Овом приликом директор Гимназије, Душан Мишковић, представио је школу, а професорка др Лидија Неранџић Чанда дала уводну реч, којом је почела промоција књиге ,,Планета двориште".
Под хладом старог бођоша, у дворишту Гимназије, присутни ученици и професори су на сат времена отпутовали у детињство госпође Балашевић. Прича о сећању на родни град, одрастање, прве животне препреке, а понајвише на мајку, испунила је све слушаоце нежним емоцијама.
Сви они који желе да се боље упознају са причом госпође Балашевић нека пронађу  књигу ,,Планета двориште" у школској библиотеци или некој продавници књига и уживају у неком другом времену, али и у искреним емоцијама.

Теодора Млађан, 3-1

10.09.2020. БЕРЗА ПОЛОВНИХ УЏБЕНИКА

У петак, 11. септембра у периоду 13:00 - 14:00 одржаће се берза половних гимназијских уџбеника у дворишту Гимназије.

Позовају се ученици да донесу своје старе уџбенике који им не требају и продају их млађим ученицима по повољнијим ценама.

Душан Мишковић, директор

08.09.2020. САОПШТЕЊЕ О МЕЂУНАРОДНОМ УСПЕХУ УЧЕНИКА ГИМНАЗИЈЕ

На 4. европској информатичкој јуниорској олимпијади која је одржана у периоду 2. – 6. септембра у Тбилисију у Грузији, Немања Мајски, ученик првог разреда ИТ смера у Гимназији „Вељко Петровић“, освојио је трећу награду и бронзану медаљу.

На такмичењу је учествовало 132 такмичара из 27 земаља, а у незваничном укупном поретку млади српски информатичари су заузели 5. место. Поред Немање репрезентацију Србије су чинила још четири ученика Математичке гимназије.

Душан Мишковић, директор