Матурска екскурзија - Праг 2009.

У Праг смо кренули у раним јутарњим часовима и након 14 сати путовања, стигли смо у Чешку. Први дан смо прошетали центром града а затим смо се сместили у хотел Опатов.

Следећег дана обишли смо много знаменитости, а ово су неке које су на мене оставиле најјачи утисак: Староградски трг, Споменик Св.Вацлава, Градска кућа са астрономским сатом... Увече смо ишли у дискотеку закупљену само за нас.

Трећег дана обишли смо Златну улицу, Стадион Страхов, Самостан Страхов, Председничку палату, присуствовали смени страже, прешли Карлов мост. Увече смо отишли у чувену чешку пивницу У ФЛЕКУ на вечеру

Идући дан провели смо у чувеној царској бањи Карлови Вари где смо пили лековиту воду са термалних извора, јели њихов традиционални слаткиш - ОПЛАТКЕ и снабдели се чешком траварицом БЕХЕРОВКОМ. Вече смо провели у дискотеци Миш Маш.

Пети дан напустили смо Праг и на путу ка Бечу посетили смо Конопиште, резиденцију Франца Фердинанда, а по доласку у Беч прво смо отишли на видиковац, прошетали центром града, и после смештања у хотел, последње вече провели смо у закупљеној дискотеци.

Шестог дана после обиласка Шембруна, обиласка града, и краћег слободног времена, запутили смо се назад у Србију.