МЛАДОСТ БЕЗ ГРАНИЦА

Прилику за упознавање швајцарског начина живота обичаја и културе, али и усавршавање немачког и енглеског језика, искористило је 20 ђака наше школе, који су становали код породица широм области Тургау, под надзором професорица Кристине и Иване Кох.

Од 21. до 28. јуна, наши ученици боравили су у Швајцарској у организацији “Gemeinden Gemeinsam ” која одржава сарадњу са Сомбором још од 1993. године.

У програм посете били су укључени и праћење наставе у школи, спортске игре, упознавање са политичким системом Швајцарске, али и садржаји попут вожње Боденским језером, излета у Сент Гален и Фридрихшафен...

Млади Швајцарци су изразили жељу да посете Сомбор, јер су им наши ђаци дочарали Сомбор и нашу Гимназију презентацијом.

Rea Stefen , 18 година:

Ја у Србији имам бабу и деду и волим да долазим код њих, а и доста сам чула и о томе како је Сомбор леп град.

Patrick Geiger , 17 година:

Волео бих да дођем у Србију зато што је само посећивање друге земље веома интересантно. Што се Сомбора тиче изузетно бих волео да упознам ваш ноћни живот и свакако, једва чекам да поново видим свог госта Немању.

Priska Hug , 20 година:

Наравно да желим да дођем у Србију и верујем да ћу и доћи. Очекујем да ћу видети чувени зелени град и пријатне људе. Надам се лепом времену, а чула сам да су у Србији продавнице веома јефтине, очекујем добру куповину, као што је била и у Пољској.

Sarina Baltensperger , 18 година:

Желим да дођем у Србију да видим вашу културу, школу, ваш начин живота. Мислим да је свако путовање добро, јер увек можеш да видиш нешто што нема у Швајцарској. И на крају, једва чекам да поново видим вас.

Остаје нам да стрпљиво чекамо март и поновни сусрет са нашим другарима из Швајцарске.