ШТА ЈЕ НОВО У ГИМНАЗИЈИ?

Од школске 2018/2019. године гимназија, као средња школа, улази у нови реформски циклус који је усмерен на развој компетенција ученика а ради њиховог личног и професионалног развојa и оспособљавања да одговорно и ефикасно одговоре на изазове савременог света.
План наставе и учења за први разред гимназије подразумева обавезне наставне предмете и изборне програме.
Кроз изборне програме у нашој школи се настоји да се развојем компетенција доприноси и развоју вештина неопходних за живот у XXI веку и то: вештине учења које подразумевају критичко и креативно мишљење, комуникацију и сарадњу; писменост која подразумева информациону, медијску, технолошку, финансијску, грађанску и здравствену писменост; животне вештине су вештине које омогућавају и доприносе бољем квалитету живота и професионалне каријере.
Водич кроз наше изборне програме и увид у неке од реализованих пројеката у оквиру модула из II полугодишта дате су избором садржаја који је презентован на завршном јавном часу ученика I разреда (14. јуна) преко следећих линкова:

- др Душан Лукић -Завршна презентација изборних предмета
- Стереотипи и дискриминација
- Metallica и Гимназијалци -ОКБС
- Гоге Sity - Утицај грејања на ваздух
- Туристичка понуда града Сомбора
- Змајеви ратници - Саобраћај као фактор загађења ваздуха
- Скривене поруке у цртаним филмовима
- Хипнос - Парк будућности у нашем граду
- Како спортско - рекреактивне активности делују на наше хормоне
- Образовни систем у Јапану

Изборни програми за ученике 1. разреда у шк. 2018/2019

- Језик, медији и култура
- Здравље и спорт
- Образовање за одрживи развој
- Примењене науке

СТРУЧНО ВЕЋЕ ИЗБОРНИХ ПРОГРАМА

I ЈЕЗИК, МЕДИЈИ И КУЛТУРА:
1. Милица Миличевић
2. Др Лидија Неранџић-Чанда
3. Зоран Дупор

II ЗДРАВЉЕ И СПОРТ:
1. Драгана Шарчански
2. Бојан Марковић
3. Милан Марић

III ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ
1. Госпава Пољак
2. Др Татјана Стојановић

IV ОБРАЗОВАЊЕ ЗА ОДРЖИВИ РАЗВОЈ
1. Др Душан Лукић

РАСПОРЕД НАСТАВЕ ИЗБОРНИХ ПРОГРАМА - II полугодиште школске 2018/19 године

РАСПОРЕД НАСТАВЕ ИЗБОРНИХ ПРОГРАМА - I полугодиште школске 2018/19 године

Valid XHTML 1.0 Strict! | Мапа сајта | Контакт | © 2007-2016. проф. Душко Обрадовић и проф. Светлана Варићак - Васић са ученицима Гимназије,
уз посебан допринос ученика Предрага Илкића(IV-5/2011.)