ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ

Пре четири месеца, у Гимназији "Вељко Петровић" , одржана је акција добровољног давања крви а све под слоганом "Твојих пет минута, нечији цео живот". У четвртак, 23.априла у периоду од 9-12 сати поново ће у Гимназији бити одржана истоимена акција. Да бисмо постали даваоци крви потребно је да испунимо неке почетне услове- прво морамо испунити упитник, затим се извади мала количина крви како би се тестирала и да би се видело да ли је крв задовољавајућа, а потом се мери крвни притисак. Уколико испунимо ове услове, можемо постати добровољни даваоци крви. Овим хуманим чином можемо не само да спасимо нечији живот, већ ћемо се и сами осећати боље. Овом приликом позивамо све запослене у Гимназији, као и ученике да се придруже овој акцији.