ТАКМИЧЕЊА 2018/2019.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ 2019.

11. маја 2019. у Нишу одржано је републичко такмичење из историје. Гимназија „Вељко Петровић“ имала је своја два представника, ученике: Јована Перића (2-4) и Ленку Настасић (4-3). Иако је пласман изостао, ученици су са професором Зораном Младеновићем обишли знаменитости и културно наслеђе града Ниша, од цара Константина, па до периода Другог светског рата. Обилазак су започели грађевинама из периода Османског царства, попут Стамбол-капије Нишке тврђаве и Казанџијског сокачета, јединог очуваног дела старе чаршије. Затим су обишли Ћеле-кулу и брдо Чегар, спомен на устанак Срба у XIX веку. Посетили су и Народни музеј, који данас поседује око 40.000 експоната, са значајним археолошким колекцијама из праисторије и римским предметима из Медијане, као и Меморијални комплекс „12. фебруар“ односно некадашњи концентрациони логор „Црвени Крст“.
Закључили су да на територији југоисточне Србије итекако има шта да се види, поготово када се посматра историја нашег народа.

Ленка Настасић (IV-3)

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ 2019.

На Окружном такмичењу из историје ученици наше школе остварили су следеће резултате:

• Јован Перић (II4) – 2. место
  • Ленка Настасић (IV3) – 2. место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховом ментору проф. Зорану Младеновићу.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ 2019.

На Општинском такмичењу из историје ученици наше школе постигли су следеће резултате:

• Јелена Ђаковић (I5) – 1. место
  • Радмила Стојиљковић (I5) – 2. место
  • Никола Боца (I1) – 3. место
  • Филип Марјановић (I4) – 3. место
  • Јован Перић (II4) – 3. место
  • Александар Станисављевић (III5) – 2. место
  • Милан Милић (IV3) – 2. место
  • Ленка Настасић (IV3) – 3. место
  • Сара Степановић (IV2) – 3. место

Свиученици су се пласирали на Окружно такмичење.

Честитамо им на постигнутим резултатима и њиховим менторима проф. Данијели Пешут, Филипу Ђуровићу и Зорану Младеновићу.

inst
yt