ТАКМИЧЕЊА 2018/2019.

26.05.2019. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ У БЕОГРАДУ

26. маја 2019. у Београду одржано је републичко такмичење из биологије. Нашу школу, Гимназију ,,Вељко Петровић", представљали су три ученика: Стефан Мандић (III разред), Владан Вукадиновић и Тања Недељков (IV разред). Иако је пласман изостао, то није спречило ученике да уживају заједно са професорицом Госпавом Пољак у ботаничкој башти ,,Јевремовац" након завршетка такмичења на Биолошком факултету. Ботаничка башта има статус споменика природе II категорије и заштићена је као споменик културе. Захваљујући лепом, сунчаном дану обишли су оба дела баште (отворен и затворен) и тиме употпунили доживљај са такмичења.

Написала: Јана Стојисављевић

24.03.2019.ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

На Окружном такмичењу из биологије које је одржано у Сомбору, 24.03.2019. ученици наше Школе постигли су следеће резултате:

У категорији трећих разреда:

• Стефан Мандић, III5 – треће место

У категорији четвртих разреда:

• Тања Недељков, IV5 – прво место
  • Владан Вукадиновић, IV4 – треће место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховом ментору проф. Госпави Пољак.

inst
yt