Марфијеви закони разно

1. Ако се током више месеци појаве само три занимљива друштвена догађаја, сва три ће бити исте вечери.
  2. Боље учинити ужасан крај него подносити ужасе без краја.
  3. Све се налази у стању потпуног нереда.
  4. Кадавише новинара узме исти такси и без обзира ко плати i сваки урачунава унос у своје путне трошкове.
  5. Човек се ту и тамо спотакне о истину, али ће се у већини случајева подићи и наставити даље.
  6. Свемир није само чуднији него што га замишљамо, он је чуднији него што га можемо замислити.
  7. Једина несавршена ствар у природи је људски род.
  8. Желиш ли тренирати атлетичарски тим, нађи једног који може скочити осам метара, а не четворицу који скачу два.
  9. Лула пружа паметном време за размишљање, а будали да стави нешто у уста.
  10. Ако један закон може бити непредвидив, биће.
  11. Боље је имати птицу у руци него изнад главе.
  12. Ако те угризе вук, не брини се. Забрини се кад те угризе овца.
  13. Ништа није лепо изблиза као издалека, и ништа није лепо издалека као изблиза.