Mарфијеви закони - канцеларијски:

1. О ЧЕМУ ТРЕБА ВОДИТИ РАЧУНА У КРИЗИ:
    МАРКЕТИНГ каже да.
    ФИНАНСИЈЕ кажу не..
    ПРАВНО мора да проучи.
    ПЕРСОНАЛНО је забринуто. .
    ПЛАНСКО је болесно.
    ТЕХНОЛОШКО је изнад тога.
    ПРОИЗВОДЊА тражи већо простор.
    НАЈВИШЕ РУКОВОДСТВО тражи неког одговорног!
  2. Када би се људи међусобно чешће слуцали, причали би мање.
  3. Не можеш надговорити колегу који ѕна о чему прича.
  4. Предмет о коме вреди расправљати вреди и сасвим избећи.
  5. Сваки аргумент кориштен довољно дуго завршићекао истрошена реч.
  6. МИЧЕЛОВИ ЗАКОНИ КОМИТОЛОГИЈЕ:
    Прост проблем може да постане нерешив ако се одржи довољан број састанака на којима се о њему расправља.
    Уколико постоји начин да се упропасти неки пројекат, он ће неизоставно бити прихваћен као најпогодније решење.
    Пошто решење уништи пројекат, сби они који су га на почетку одобравали ће рећи: "Боље би било да сам се држао по страни!".
  7. Ако се цео сат утроши да се дотера један параграф, неко ће предложити да се избаци исти.
  8. Дужина извештаја о напредку пројекта је обрнуто сразмерна количини напредовања.
  9. Најинтересантнија тема за приказ ће бити планирана за приказ када и друга интересантна тема.
  10. Оног који се највише опире постојанју комисија изаберу за председавајућег..