ТАКМИЧЕЊА 2020/2021.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ЛИНГВИСТИЧКИХ СЕКЦИЈА

Лингвистичкој секцији наше Школе додељена је данас 3. награда на Републичком такмичењу лингвистичких секција основних и средњих школа Србије. Награда је додељена на 62.Републичком семинару Друштва за српски језик и књижевност Србије, на Филолошком факултету у Београду.
Ученици који су учествовали у изради награђеног рада " Интернет и стандардни језик" су: Јана Голубовић, Сташа Мајсторовић, Мика Маријана Угрица, Предраг Ђуришић, Александра Циврић, Марко Блануша,и Анастасија Рус. Сви наведени ученици похађају други разред. Секцијом руководи: др Лидија Неранџић Чанда која је добила и посебмо признање као један од најуспешнијих руководилаца лингвистичких секција у Србији у последњих 30 година, јер је 11 пута предводила своје ученике до неке од награда на овим такмичењима.

Душан Мишковић, директор

inst