МАТУРСКА ЕКСКУРЗИЈА 2018/19.

ПРАГ - ДРЕЗДЕН - ЧЕШКИ КРУМЛОВ
11.09.2018 - 15.09.2018.

Ученици четвртог разреда наше школе су и ове године наставили традицију и са својим одељенским старешинама отишли на матурску екскурзију. Екскурзија се одвила по плану и програму агенције ''Grand Tours''.
Првог дана, ученици су имали прилику да након доласка у хотел, увече метроом оду до центра града, у пратњи професора.
Другог дана су кренули у обилазак већег дела Прага од раног јутра, и након посете Вишеграда и Базилике Петра и Павла, ученици су имали слободно време које су могли провести у центру града. Имали су организовани вечеру на броду, након које су се полако вратили у хотел.
Трећег дана је био испланиран одлазак у Дрезден, до којег је потребно 2-3 сата вожње. Организована је посета Палати Цвингер, и ученици су имали могућност да бирају између посете Палати и мало више слободног времена него што је планирано.
Ученици су, као што је писало у плану и програму путовања, то вече имали организован одлазак у дискотеку, а они ученици који нису желели да иду, су остали у хотелу са једним од професора.
Четвртог дана се обилазио други део Прага који је обухватао и посету пивнице ''Flek'', најпознатије пивнице у Прагу.
Петог дана ученици су након раног доручка ставили своје ствари у аутобусе, и кренули за Србију. У повратку су обишли Чешки Крумлов, где су такође имали мало слободног времена.
Осим ситне кише у Дрездену, време је нас је послужило. У хотелу смо имали прилику да упознамо ученике из Београда, Котора, Подгорице и Француске. Водичи су били одлични, и пут до Прага је прошао без проблема. Додуше, аутобус 2 је у повратку за Србију имао малих техничких проблема, што је довело до једне паузе од 5 сати коју су ученици провели чекајући другог возача који им је изашао у сусрет и из Суботице дошао новим аутобусом најбрже што је могао.

Ивана Павлис (IV-3)

Фотографије: Ана Јовановић (IV-3)

inst
yt