Пројекат Центра за развој образовања "Планета" под називом "Open mind knows no borders" ("Отворен ум не познаје границе") одобрен је за финансирање од стране Европске комисије у склопу програма Ерасмус+!
Пројекат је оцењене са високом оценом као пројекат врло доброг квалитета и нашао се међу 13 одобрених пројеката у Србији, од чак 62 пројекта која су пристигла на национални позив за пројекте омладинске размене расписан од стране Темпус фондације. Пројекат се реализује у партнерству са 4 гимназије: Гимназија ”Вељко Петровић” (Сомбор, Србија), ”Bela Gimnasium” (Баја, Мађарска), Гимназија ”Коцо Рацин” (Велес, Македонија) и ”I Гимназија” (Осијек, Хрватска).

Одобравање пројекта подразумева да ће из средстава ЕУ бити финансирана омладинска размена за 40 средњошколаца и 8 лидера/наставника из 4 државе при чему учесници не сносе никакве трошкове, већ су трошкови смештаја, исхране, путовања и програмских активности покривени од стране организатора Центра ''Планета''.

Пројекат окупља у Сомбору 40 младих, средњошколаца, из 4 суседне земље Западног Балкана са различитим етничким, националним, религијским и историјским богатствима, уједињених да уче једни о другима и тако створе атмосферу мира, ненасиља, поштовања људских права у којој ће пронаћи шта их све међусобно повезује упркос њиховим различитостима.

Одобравање овог пројекта је директна потврда из ЕУ о постојању младих стручних сомборских појединаца за чијим ангажовањем постоји прека потреба у присутном процесу успостављања, имплементације и изградње бржих и квалитнијих односа наше локалне заједнице са ЕУ.

Више може да се прочита на следећем линку: http://centarplaneta.org/2017/05/03/open-mind-knows-no-borders-medu-13-podrzanih-projekata-iz-srbije-u-okviru-erasmus-programa-eu/