ИСТАКНУТИ ПРИЈАТЕЉ ГИМНАЗИЈЕ

18. септембра 2015. године једногласно је изгласан следећи текст Одлуке о установљењу Признања „ИСТАКНУТИ ПРИЈАТЕЉ ГИМНАЗИЈЕ“
За дугогодишњу успешну сарадњу у васпитно-образовним и стручним активностима Школе и за постигнути истакнути допринос подизању угледа Гимназије „Вељко Петровић“ у друштвеној заједници, као и за донаторство у циљу остваривања значајног побољшања услова рада у школи УСТАНОВЉАВА се ПРИЗНАЊЕ „ИСТАКНУТИ ПРИЈАТЕЉ ГИМНАЗИЈЕ „ВЕЉКО ПЕТРОВИЋ““.

2016.

Признањем "Истакнути пријатељ Гимназије" награђен је матурант Андреј Кукурузар, освајач бронзане медаље на Хемијској олимпијади у Грузији и Мирко Тодоровић власник компаније "Тодор", Дугогодишњи пријатељ колектива сомборске гимназије.

2015.

Награда "Истакнути пријатељ Гимназије" додељена је академику професору др Ивану Гутману и академику професору др Рајку Игићу.