ДАН ШКОЛЕ 2018.

Поводом Дана школе одржана је прослава у Гимназији Вељко Петровић. Увод у програм била је химна Gaudeamus igitur коју су извеле чланице гимназијског хора предвођене професором Федором Продановим. Након химне, директор наше школе, др Ладислав Фекете, обратио се гостима.
Краћи позоришни програм у форми симболистичког приказа будућности са освртом на поезију Миљковића и Павића, приредили су ученици наше школе, предвођени професорицом српског језика и књижевности, Ланом Матијевић. Учесници програма били су: Тара Воркапић, Стефан Павловић, Петар Карас, Жана Станојевић и Милош Кескеновић.
У оквиру програма додељене су и награде истакнутим ученицима. На литерарном конкурсу поводом прославе Дана школе, рад Ленке Настасић проглашен је најуспешнијим.
Програм је завршен песмама Пази да не назебеш и За милион година,у изведби већ поменутих чланица гимназијског хора. Свечани пријем уследио је након програма.

Лана Матијевић, професор

НАЈУСПЕШНИЈИ УЧЕНИЦИ ПО РАЗРЕДУ И ПО СМЕРУ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ, КОЈИМА ЈЕ ПРИЗНАЊЕ УРУЧЕНО ТОКОМ СВЕЧАНОСТИ:

ПРВИ РАЗРЕД:
ДРУШТВЕНИ СМЕР:
ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Сара Роквић I5
ОПШТИ СМЕР: Дора Галац I6
ДРУГИ РАЗРЕД:
ДРУШТВЕНИ СМЕР: Даница Опачић II3
ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Јована Костић II4
ОПШТИ СМЕР: Пана Чернаи
ТРЕЋИ РАЗРЕД:
ДРУШТВЕНИ СМЕР: Ленка Настасић III3