Сајам образовања

У петак, 19. фебруара 2010. ученици Сомборске гимназије су ишли на трећи сајам образовања у Новом Саду.

Полазак је био испред Партизана у пола 8, а ишло је око 25 ученика уз пратњу директора и педагога школе. У Нови Сад смо због кашњења у поласку стигли око пола 10. Тамо су нас дочекали запослени у тој установи (ректор, професори, асистенти и студенти). Имали смо пријем у њиховом амфитеарту где је било кратко излагање сваког од њих о свом кадру и свом факултету где су запослени, а ректор је све допуњавао неким ситнимм детањима о факултету и његовим признањима и могућностима после које добијамо после његовог завршавања.

Факултет има у себи четири факултета:

1. Факултет пословне економије
  2. Факултет заштитне животне средине
  3. Факултет за услужни бизнис ФАБУС
  4. Академија класичног сликарства

Факултет је на 4500 квадратних метара цео простор је јако лепо сместен и има јако леп поглед. Сликарима је ово рај на земљи где ће да праве уметничка дела.

Имали смо прилику да прођемо кроз целу зграду и да видимо све просторије унутар факултета. Зграда је нова, веома лепо уређена, чиста, добро организована и савремена.

После обиласка излагања професора и обиласка објекта имали смо закуску- мини коктел где смо се окрепили и освежили. Могли смо изаћи и на терасу где смо се сликали и уживали у предивном погледу на Нови Сад, Петроварадин, мостове и Дунав...

Око пола 1 стигли смо и на сајам где смо гледали штандове факултета који нас занимају. Сваки факултет је имао свој простор где је могао да изложи своје и неке занимљивости којима ће привући посетитеље сајма, самим тим заинтересовати их и привући своме факултету. На сајам нису изашли и имали свој штанд медицински и филолошки факултет ни из Новог Сада нити из Београда, вероватно имају и превише заинтересованих студената, па се не морају рекламирати....У пола 6 је био полазак кући.

Хвала ЕДУКОНу, акредитованом, приватном факултету из Новог Сада који се налази у Сремској Каменици, који су нам платили пут и улаз на сајам.

Дубравка Маленић IV-4