Актуелно у Гимназији"Вељко Петровић"

Сомборски Гимназијалци су покренули још једну хуманитарну акцију "Пријатељство је највећи дар". Матуранти наше школе, чланови школског парламента и социолошке секције поново су, по пети пут организовали хуманитарну акцију "Пријатељство је највећи дар". Овог пута са циљем да се и у нашој средини отвори "Кућа на пола пута". Ове куће су намењене са циљем да се младићима и девојкама који са пуних 18 година морају да напусте Домове у којима су до тада били збринути, а сад немају смештај. Матуранти су због тога били 8.јануара у посети Дому. Такође су били положајници, и са руководством су се договарали о почетку акције.