ИНФОРМАТИКА– Школска година 2018/19.

CоdеIT 2019, Софијa, Бугарска од 02-04. јуна 2019.

На финално такмичење које је одржано у Софији, Бугарска од 02-04. јуна, Србија је имала 4 финалисте, од укупно 17. Место у финалу се остварило након 6 рунда квалификација који су трајали од октобра 2018. до средине маја. Ове године у квалификацијама се опробало 183 учесника из 19 земаља.
У финале је позвано 12 учесника у сениорској и 5 у јуниорској конкуренцији. Српски финалисти су били:
1. Душко Обрадовић, професор, Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор,
2. Виктор Лучић, ученик 4. разреда, Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор,
3. Немања Мајски, ученик 7. разред основе школе, Сомбор и
4. Алекса Плавшић, студент 3. година РАФ-а, Крагујевац.
У финалу је рађен један задатак за 5 сати. Задатак је челенџ типа. Трошкове боравка у Софији сносио је организатор, а пут је спонзорисао МДЦС Београд.
Наши такмичари су остварили најбољи успех српских програмера до сада на овом традиционалном интернационалном такмичењу. У сениорској конкуренцији освојена су: 3. место (Алекса), 4. место (Душко) и 7. место (Виктор), а у јуниорској 3. место (Немања).
Након такмичења, финалисти су били у прилици да присуствују предавању Scot Wua iz Калифорније, двоструког освајача златне медаље на ИОИ: првог дана о коренским алгоритмима, а другог дана о теми „Machine Learning“.
Церемонија проглашења је одржана под покровитељством председника Бугарске на Универзитету у Софији. http://codeit.bg/bul/round/69

Републичко такмичење, Београд, 2019.

На Државном такмичењу из рачунарства и информатике ученици наше школе постигли су следеће резултате:
Виктор Лучић (IV4) – 1. награда
Филип Тот (I7) – 1. награда
Вања Васиљевић (I7) – 2. награда
Урош Берић (IV5) – 2. награда
Немања Цветковић (I7) – 2. награда
Ана Анђелић (IV4) – 2. награда
Илија Рацков (IV4) – 3. награда
Милош Стојко (II4) – 3. награда
Рајко Загорац (IV5) – 3. награда
Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховом ментору проф. Душку Обрадовићу.

Окружно такмичење, 2019.

На Окружном такмичењу из рачунарства и информатике ученици наше Школе постигли су следеће резултате:
Виктор Лучић, IV4 - прва награда
Филип Тот, I7 - прва награда
Вања Васиљевић, I7 - друга награда
Урош Берић, IV5 - друга награда
Немања Цветковић, I7 - друга награда
Ана Анђелић, IV4 - друга награда
Илија Рацков, IV4 - трећа награда
Милош Стојко, II4 - трећа награда
Рајко Загорац, IV5 - трећа награда

Сви ови ученици постигли су пласман за учешће на Државном такмичењу.
Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и проф. Душку Обрадовићу.