ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ – школска година 2017/18.

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У ОДБОЈЦИ ЗА УЧЕНИКЕ И УЧЕНИЦЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА 07.12.2017.

У организацији Спортског савеза града Сомбора и Града Сомбора, одржано је Општинско школско првенство у одбојци за ученике и ученице основних и средњих школа у Великој Сали Соколског дома.
У категорији омладинке, учешће су узеле 4 екипе ( Средња Медицинска школа“др Ружица Рип„ Сомбор, Средња Економска школа Сомбор, Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор и СШ „Свети Сава„ Сомбор). Пласман екипа:

1. место Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор
2. место Средња Медицинска школа“др Ружица Рип „ Сомбор
3. место Средња Економска школа Сомбор
3. место Средња школа „Свети Сава“ Сомбор
Првопласиране екипе су стекле право учешћа на Окружном првенству које ће се одржати 13.12.2017. године за Основне школе и 15.12.2017. године за средње школе у Сали ОШ „Петефи Бригаде“ у Кули.

РЕПУБЛИЧКО ПРВЕНСТВО У ПЛИВАЊУ 15.11.2017.

На Републичком првенству у пливању за основне и средње школе које је одржано у Крагујевцу, 15.11.2017. године Алекса Рађеновић, ученик I2 одељења је освојио прво место, а Јована Милошевић, ученица II1 одељења треће место.

БАЛКАНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У КАРАТЕУ 10-12.11.2017.

На Балканском школском првенству у каратеу у категорији трећих и четвртих разреда средњих школа које је одржано у Новом Саду, од 10-12. 11. 2017. године Ана Дучић, ученица III4 одељења је освојила треће место и бронзану медаљу.