ФИЗИЧКО – школска година 2015/16.

Окружно такмичење - АТЛЕТИКА 15.04.2016.

На окружном такмичењу у атлетици екипе наше школе (и мушка и женска) су освојиле прво место. Састав мушке екипе: Томислав Ђорђевић, Душан Стрижак, Алекса Ђуричић, Атила Сабо, Адолф Сурап, Ђорђе Зечев, Милош Спасојевић, Кристијан Кајтази, Себастијан Крекић и Лука Драшко.
Састав женске екипе: Теодора Берак, Валентина Балаж, Петра Парчетић, Зорана Радановић, Дајана Култ, Александар Комазец, Вања Узелац и Сања Галац.
Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховој професорици Мири Трифунов.

Окружно такмичење - ГИМНАСТИКА 01.04.2016.

Екипа наше школе у саставу Петра Парчетић, Сара Хоурани, Тара Воркапић, Дуња Ђулинац и Дуња Тимар под менторством професорице Драгане Шарчански, учествујући на Окружном такмичењу из гимнастике освојила ПРВО место, а у појединачном пласману Петра је освојила друго место, а Сара је заузела треће место.
Наша екипа се пласирала на међуокружно такмичење које ће се одржати у Новом Саду.
Ученицима и професорици честитамо на овом успеху.

13. 11. 2015. - Општинско првенство у одбојци за ученике средњих школа

У организацији Спортског савеза града Сомбора, на одржаном Општинском школском првенству у одбојци за ученике и ученице основних и средњих школа у ОФО Сали Градске хале Moстонга постигнути су следећи резултати:

У категорији – омладинци – укупно је учествовало 2 школе и заузеле су следећи пласман:

1. место: Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор
2. место: Средња техничка школа Сомбор

У категорији – омладинке – учествовало је 3 школе и оствариле су следећи пласман:
2. место: Средња медицинска школа „др Ружица Рип“ Сомбор
3. место: Средња школа „Свети Сава“ Сомбор.

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на окружном првенству које ће се одржати 17.11. за Основне школе у Спортској хали у Апатину и 18.11.2015. за средње школе у Сали Гимназије Н. Тесла у Апатину.