08. 02. 2017. - Додела Вукове награде

Представници ученика и колектива Гимназије “Вељко Петровић” присуствовали су 8. фебруара свечаној додели 53. Вукове награде за 2016. годину. Сомборској Гимназији је ова престижна национална награда додељена са образложењем у којој је записано, међу осталима, и следеће: Идући у сусрет значајном јубилију, 150. годишњици рада, Гимназија “Вељко Петровић” постала је отворена и савремена образовно-васпитна установа, препознатљива у широј јавности, како по иновативним и креативним наставним плановима, тако и по разноврсним ваннаставним активностима у којима су ученици, као и на различитим такмичењима, показали врхунске резултате.
Свечаност је била приређена у Председништу Републике Србије у Београду.

Коментари

Сомборске Новине