18.05. 2017. - Студијско путовање у Нови Сад 18. маја 2017. године

Национални савет мађарске националне мањине разним програмима помаже ученицима и родитељима како би након велике матуре све већи број војвођанских средњошколаца, који наставу похађају на мађарском наставном језику, наставили своје школовање у Србији на неком од акредитованих високошколских установа. Један од тих је и организовање студијског путовања у Нови Сад, где су присуствовали и ученици наше школе. Ученици су могли да обиђу одабране факултете и да добију информације од старијих ученика односно присуствовали су и професори појединих факултета. У другом делу дана ученици су, у пратњи демонстратора, посетили Студентски дом „Европа” где су се упознали са стручним колегијумским системом.

Újvidéki tanulmányút 2017. május 6.

A Magyar Nemzeti Tanács annak érdekében, hogy a vajdasági magyar középiskolások érettségi után valamelyik szerbiai akkreditált felsőoktatási intézményben tanuljanak tovább több programmal támogatja a tanulókat és családokat. Egyike ezeknek az újvidéki tanulmányút megszervezése, melyen iskolánk tanulói is részt vettek. A diákoknak lehetőségük volt körbejárni az érdekelt egyetemeket és különböző információkat szerezni idősebb társaiktól, illetve minden egyetem képviseltette magát egy magyar nyelvű tanárral is. A nap második részében a tanulók látogatást tettek az Európa Kollégiumba, ahol rövid ismertetőt kaptak a szakkollégiumi rendszerről.