Светосавска приредба 2011.

Светога Саву, школску славу ученици и професори сомборске гимназије “Вељко Петровић” обележили су академијом у Скупштини града.
Програм је почео у подне, а од овогодишњег кума славе Димостениса Стоидиса, амбасадора Грчке, кумство за наредну годину преузео је Мирослав Вујићић, члан Председништва Босне и Херцеговине.

Најуспешнијим ученицима уручене су традиционалне награде:

Ученици II-5 разреда, Јовани Стајин, додељена је литерарна награда "Наталија - Натка Ћатовић".

Награде „Продановић” додељене су у две категорије: за успехе из српског језика награђена је Сања Ђукић, а за хемију Маја Никшић, обе ученице четвртог разреда.