ДАН ШКОЛЕ 2016.

Подршка локалне самоуправе нашој школи је сваки дан све очигледнија, што најбоље илуструје податак да ће град значајним средствима учествовати у реконструцији, односно изградњи фискултурне сале - истакао је у суботу на свечаности приређеној поводом Дана школе др Ладислав Фекете, директор сомборске Гимназије "Вељко Петровић", поздрављајући госте, колеге и ученике. Присутне је поздравила и Душанка Голубобић, градоначелница Сомбора, а Слободан Ловрић, председник овогодишњег жирија на наградном литерарном конкурсу расписаном поводом Дана школе, нагласио је да је ове године на конкурсу стигао не само већи број, него и осетно квалитетнији радови. Прво место на овогодишнјем конкурсу освојила је Јована Громовић, друго је припало Тањи Недељков, а трећом наградом награђена је Даница Газдић, које су осим новчане награде, добиле и по књигу Душана Савића и најбољи ученици по разредима су награђени, а признањем "Истакнути пријатељи" награђен је матурант Андреј Кукурузар, освајач бронзане медаље на Хемијској олимпијади у Грузији и Мирко Тодоровић власник компаније "Тодор", дугогодишњи пријатељ колектива сомборске гимназије.
Културно - уметнички програм (припремила га је др Лидија Неранџић - Чанда, професорка српског језика и књижевности), био је одмерен и прилагођен тренутку који се обележавао, а право освежење и за госте и за домаћине била је песма и музика тамбураша - ученика Гимназије "Вељко Петровић" и Музичке школе "Петар Коњовић".

Текст преузет из Сомборских новина

Jош фотографија