МАТУРСКА ЕКСКУРЗИЈА
Северна Италија
30.09.2019.-04.10.2019.

Ове године су се наши матуранти одлучили да промене дестинацију матурске екскурзије, те су се у организацији агенције Гранд Турс упутили у северну Италију.
У понедељак 30.09. у раним јутарњим часовима, ученици заједно са својим одељенским старешинама, сместили су се у аутобус и кренули су на пут. У Бусоленго, место у којем су смештени стигли су око 21 час, те отишли на вечеру, мало се међусобно дружили и отишли на спавање.
Следећег јутра, одмах после доручка, ученици седају у аутобус и крећу у обилазак два предивна града - Вићенце и Падове.У Вићенци обилазе сам центар града, где се налазе све његове знаменитости,те одлазе у Падову где обилазе базилику Светог Антонија, трг де ла Вале и главну градску катедралу.После обиласка добијају слободно време, те се у хотел враћају око 20 часова на вечеру.

Наредно јутро било је кишовито, те из практичних разлога долази до промене планова.Уместо обиласка Вероне и језера Гарда, матуранти обилазе Болоњу, јер је тај град претежно наткривен, те их киша није реметила у обиласку.Овде су посетили куле грађене у 12.веку, велике градске тргове и базилику Сан Петронио.Време се разведрило око 13 часова те су ученици добили слободно време и у хотел кренули око 17 часова,како би стигли на вечеру,јер вожња траје 2 часа и 30 минута.

У четвртак после доручка ученици посећују језеро гарда и градић Сирмионе, а затим одлазе у Верону где имају прилику да посете Јулијину кућу,Арену,тргове Бра и Еба, те још много делова града.Наравно поново имају слободно време за индивидуална разгледања,те се поново у хотел враћају на вечеру.

Петак, последњи дан екскурзије био је резервисан за посету Венецији. Ученици су после доручка своје торбе спаковали у аутобус и кренули ка Венецији.После 3 сата вожње, преседају у брод, те уживају у петнаестоминутној вожњи Јадранским морем, до обала овог прелепог града.Овде имају прилику да посете трг Светог Марка и друге знаменитости. У 14 часова крећу пут Србије, те се кући враћају, срећни задовољни и пуни лепих успомена са ове екскурзије.

Ана Узелац, IV-1
фотографије: Ања Лаличић, Наташа Сечујски, Тумбас Миа, IV-1