Misija EVE

Želja nam je da neke strvari koje smo naučili u školi upoznamo iz prve ruke. Jedno je o tome čuti od drugih, a skroz drugačije je doživeti to. Provesti u prirodi nekoliko dana, 3, 7, 15 potpuno je novo iskustvo za većinu naših novih učesnika.

Kampovi

Sem kad su u pitanju kampovanja od 2-4 dana, svako veče smo skoro po pravilu na novom mestu. Najčešće daleko od civilizacije al' ponekad se desi da moramo i u nekom naselju da prespavamo. Prva varijanta je uvek bolja, jer nema prave logorske vatre uz gitaru i pesmu ako nema dovoljan broj komaraca. U slučaju vedrih noči, brojanje meteora do usnulosti je jedna od aktivnosti. Ne retko noćimo u blizini divljači (veverice, lisice, jeleni, divlje svinje, šakali, vidre te gomila glodara i ptica). Spavanje je u šatorima ili u kanuima. Spavanje je u šatorima za 4 osobe, na dušecima 2 sa 2 sa posteljinom. I "Hajat" bi nam pozavideo.

Hrana

Jedemo šta dovatimo. Kako dani odmiču sve je veća tolerancija prema tome šta je jestivo. Riba je na meniju kad god je to moguće. Živeli bucovi. Musle ručamo samo parnim danima. Kuvamo kad god nam vreme dozvoljava. Tanjiramo takodje. U poslednje vreme sve su nam češće palačinke na jelovniku. Pekmezi, med, konzerve, suhomesnato...

Veslanje

Veslamo danju uglavnom, ali ponekad, kad vreme(nebo) dozvoli a vreme (cajtnot) zahteva, veslamo i noću. Po jezerima, kanalima, rekama, sistemima za navodnjavanje, Veslamo, Vetar, kiša, sunce, ne predstavljaju prepreku. Veslamo sem kad je vetar leđni tada jedrimo. Glad, žeđ, umor ne predstavljaju prepreku. Veslamo. U tempu smo, vreme nije kritično, na reci smo koja teče stanovitom brzinom, kuliramo. Rekordi su:

• Dnevna tura 112km (Dunav)
  • Dnevna tura 106km (Sava)
  • Dnevna tura 80km (Drina)
  • Dnevna tura 86km (Djerdap)
  • Dnevna tura 46km (kanali)
  • Sedmodnevna EVE 290km (2013)
  • Dvonedeljna EVE 746km (2014)
  • Uzvodno Dunavom 15km (svako kampovanje na lavaču)

WC

I muški i ženski su svuda oko nas. Međutim lični je izbor ko će gde.
Guidelines:

• Možes ostati na suvom i:
    1. Skvasiti verovatno poslednji komplet suvih stvari, probijajući se kroz kišom oblivene kupine i koprive do mesta koje će ti se ućiniti dovoljno skriveno a opet komotno,
    2. Strepiti da li je patkica dovoljno suva da odradi ono čemu je namenjena, a znajući da je po pravilu patkica skoro redovno mokra (da ne bude zabune, patkica==perfex sa ugraviranom patkom).
    3. Ugaziti u neobeleženu minu koju je neki šakal, medved, covpa (mada najverovatnije tvoj saplemenik) položio neposredno pre tebe, jer je bio u cajtnotu te nije mogao odabrati primereniju lokaciju,
    4. Moliti se da stenjanje što kraće traje kako ne bi tvoja zadnjica dugo izigravala aerodrom obadima i rojevima na gotovs spremnih komaraca, koji samo čekaju da se nešto zabeli, pa da krene rešetanje čije ćeš posledice osećati i sledećeg dana, a najverovatnije sledeća dva.
  • Možeš sve to nositi u sebi do povratka kući.
  • Možeš ući u vodu i pustiti ga njega nek ide nizvodno. Ionako će tamo završiti kad poraste vodostaj.
Valid XHTML 1.0 Strict! | Site map | Kontakt | © 2007..2015 prof. Duško Obradović sa učenicima Gimnazije