IV-2 razred gimnazije "Veljko Petrović" - 2007/2008

Furtula Snežana

Pa... Živim u jednoj čudnovatoj zemlji, iza sedam gora, iza sedam mora u blizini reke Ilb... U velikoj, prostranoj šumici po imenu Suban... Sa sedam patuljaka-Olin, Bolin, Dolin, Gloin, Molon, Gilmi i Petrač. Posto sam ja Snežana, a oni moji patuljci, mi živimo život kao i u bajci, oni rade u rudniku, a ja svaki dan kuvam ručak, brisem prašinu i tako... Prilikom jednog tako običnog dana, došla je zla veštica i otrovala me. Ja već dugo, dugo, dugo, ležim u kovčegu i čekam princa na belom konju, ali... pošto prinčevi ne postoje ja ću ostati da ležim još dugo, pa možda dočekam samo belog konja.

Valid XHTML 1.0 Strict! | Site map | Kontakt | © 2007..2015 prof. Duško Obradović sa učenicima Gimnazije