ФИЗИКА– Школска година 2018/19.

57. ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ЗА УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА ИЗ ФИЗИКЕ

На 57. Државно такмичење из физике за ученике средњих школа из Србије, које је одржано 22.-23.3.2019. у Суботици, пласман из наше школе имали су Светозар Пољак ученик другог разреда, Милош Стојко ученик другог разреда, Јована Костић ученица трећег разреда (за ове ученике ментор је проф. Љиљана Мијатовић) и Тања Недељков ученица четвртог разреда (ментор проф. Душан Мишковић).
Друштво физичара Србије је ове школске 2018/2019 године, организовало и прво такмичење из физике за ученике средњих стручних школа и ученика општег и друштвено-језичког смера гимназија, тако да је на Државно такмичење пласман имала и ученица првог разреда Теодора Млађaн (ментор проф. Душан Мишковић).
У изузетно јакој конкуренцији, где је сваки ученик који се пласирао за такмичење дошао са жељом и спремношћу да победи, наши ученици су освојили следеће награде: Милош Стојко освојио је прву награду, Јована Костић другу награду и Светозар Пољак освојио је похвалу.

Проф. Љиљана Мијатовић

ОKРУЖНО такмичење

1. На Окружном такмичењу из физике, ученици наше школе остварили су следеће резултате:

У категорији првих разреда
Ена Ђорђевић (I5) – 1. награда
Бојан Арнаут (I7) – 3. награда
Игор Никић (I7) – похвала

У категорији других разреда
Милош Стојко (II4) – 1. награда
Светозар Пољак (II5) – 2. награда
Марија Куцурски (II4) – 3. награда
Сара Роквић (II5) – похвала
Ина Клипа (II5) – похвала

У категорији трећих разреда
Јована Костић (III4) – 1. награда
Страхиња Секулић (III5) – 2. награда
Мила Ранитовић (III5) – похвала

У категорији четвртих разреда
Тања Недељков (IV5) – 1. награда
Ана Дучић (IV4) – 2. награда

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим менторима проф. Урошу Раонићу, Љиљани Мијатовић и Душану Мишковићу.

ОПШТИНСКО такмичење, 19.01.2019. у Сомбору

На Општинском такмичењу из физике, ученици наше школе остварили су следеће резултате:
У категорији првих разреда:
Ена Ђорђевић (I5) – 1. награда
Игор Никић (I7) – 2. награда
Бојан Арнаут (I7) – 3. награда.
У категорији других разреда:
Милош Стојко (II4) – 1. награда
Светозар Пољак (II5) – 3. награда
Сара Роквић (II5) – похвала
У категорији трећих разреда:
Јована Костић (III4) – 1. награда
Страхиња Секулић (III5) – 2. награда
Мила Ранитовић (III5) – 2. награда
Ана Мишковић (III4) – похвала
У категорији четвртих разреда:
Тања Недељков (IV5) – 1. награда
Ана Дучић (IV4) – 2. награда

Сви ученици су се пласирали на Окружно такмичење.

Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима и њиховим професорима: Љиљани Мијатовић, Урошу Раонићу и Душану Мишковићу.