СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ – школска година 2011/12

Десета међународна лингвистичка олимпијада:

На 10. Међународној лингвистичкој олимпијади у Љубљани, од 29.07. до 04.08.2012. године, учествовала је Анастасија Ђуран, ученица II-3 одељења, у пратњи проф. Лидије Чанда.

Прва српскa лингвистичка олимпијада:

На Првој српској лингвистичкој олимпијади Анастасија Ђуран, ученица II-3 одељења, је постигла пласман за учешће на Међународној лингвистичкој олимпијади која ће се у јулу ове године одржати у Словенији.

Републичко такмичење:

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе у Тршићу (мај 2012. године), ученица Јована Петковић - II-3 одељење, освојила је III место.

Окружно такмичење:

На окружном такмичењу из српског језика и језичке културе ученици наше школе су постигли следеће резултате:
У категорији I разреда:
Милица Матијевић I- – I место

У категорији II разреда:
Јована Петковић II- – I место
Јелена Лукић II- – II место
Тамара Глогиња II- – II место
Марко Деак II- – III место

Пласман за учешће на републичком такмичењу су постигли: Милица Матијевић и Јована Петковић.