08.03.2018. СОМБОРСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА „ПУТОКАЗИ”

У четвртак, 08.03.2018. године 43 матуранта, проф. психологије Радмила Бабичковић и педагог Весна Мажибрада посетили су Сајам образовања „Путокази” у Новом Саду. Одлазак на сајам финансирао је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице.
Ученици су били у прилици да се упознају са програмима и структуром пријемних испита на високошколским установама, као и са могућностима усавршавања у иностранству.
У сарадњи са Институтом за јавно здравље Војводине одржана су и два предавања везана за здравље адолесцената.
1. Др Снежана Укропина „Психоактивне супстанце и пушење”
2. Др Драгана Балаћ „ Здрава исхрана “
Након врло интересантних и корисних предавања организована је дискусија.
Посетиоци сајма су имали прилику да погледају и изложбу савремене јапанске скулптуре из фундуса музеја „Terra”. Изложба представља избор радова истакнутих јапанских скулптора који су стварали у оквиру Међународног симпозијума скулптура „Terra” ( Кикинда).
Сајамски простор су красили и штандови са књигама неколико издавачких кућа. Посетиоци су имали прилику да приуште себи неке од наслова по врло приступачним ценама.
Посета „Путоказима” jедна је од активности које Школа организује с циљем да помогне ученицима у успешном избору будућег занимања.

Весна Мажибрада, педагог