09.02.2018. ВОЈНА АКАДЕМИЈА КАО МОГУЋИ ИЗБОР

Петак, 09.02.2018. године, шести час, учионица број 53. Уместо професора, мајор Небојша Мијаиловић. Ученици озбиљни, погледа усмерених ка мајору.
Мајор, по позиву Школе, упознаје ученике са војним позивом као могућим професионалним избором. Говори им о општим и посебним условима конкурса за пријем за кадете Војне академије, смеровима, условима школовања, о пријемном испиту и провери здравствених и физичких способности.
Знатижељни и они заинтересовани за упис, постављају питања. Мајор зналачки и на духовит начин одговара, у зависности од питања. Једно од питања, после кога је уследила „психолошка пауза“, било је: „Зашто не би требало уписати Војну академију?“ Није изостао одговор ни на ово питање.
И на крају, мајор похваљује понашање ученика, осећа се пријатно због утисака које ће понети са данашњег часа.
Звоно је огласило крај часа, а неколико ученика стрпљиво чека одговоре на постављена питања. Нико није остао без одговора.
Верујемо да су одговори разрешили дилеме неких наших ученика и да су им помогли у доношењу одлуке да Војна академија буде или не буде њихов избор.

Весна Мажибрада, педагог