25. 02. 2017. - Сомборски гимназијалци у посети ФЕСТ -у
ГЛЕДАЈ - Оpen your eyes

Ученици наше школе су у суботу 25. фебруара посетили 45. Mеђународни филмски фестивал у
Београду. У препуном Сава центру имали су прилику да погледају филмове „Ноћне звери“ Тома Форда и „Трговачког путника“ Азгара Ферхадија. Иначе, овај други филм је само дан касније добио Оскара за најбољи страни филм.

Задовољство, ученици не крију, јер како кажу, културних дешавања никад није доста, те се радују сваком сличном догађају. Посебно су захвални професорки Марини Антић која им је као организатор и вођа пута омогућила да се тог дана осећају као део културне и интелектуалне елите.

С обзиром на то да ће многи гимназијалци изабрати Београд као град њиховог даљег образовања, слободно време и пријатан, готово пролећни дан, искористили су за шетњу и упознавње града.