18. до 21. јуна 2017. Камп без граница, Кањижа 2017.

Манифестација "Камп без граница, Кањижа 2017." настала је у оквиру пројекта Покрајинске владе, Афирмација мултикултурализма и толеранције у Војводини, Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице и Центра за младе "Ана и Бастиан."
Камп је одржан у периоду од 18.до 21. јуна 2017. године у Кањижи. Учесници кампа су била деца и професори из 8 различитих средњих школа. Укупно је учествовало око 70 ученика.
Главни циљ кампа била је афирмација позитивних вредности мултикултурализма и промовисање међусобног суживота заједница са територије АП Војводине.
Камп је замишљен као место на коме су,поред надметања,организовани пратећи програми и креативне радионице са циљем међусобног упознавања, превазилажења етничких предрасуда и јачања међународног поверења.
Гимназију "Вељко Петровић" представљала је професорица енглеског језика Кристина Кох Савовић са ученицима Теодора Берак, Кристина Лицингер, Давор Пилиши, Лука Венигер, Кристијан Ваш, Бојана Пробојчевић и Невена Драгичевић.
Та четири дана у Кањижи обухватило је пет оброка дневно, боравак у сјајним шаторима и незаборавно искуство како за младе тако и за професоре.

Кристина Кох-Савовић, професор