СМЕР ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ

Ученици који заврше овај специјализовани смер оспособљени су да се баве једним од најтраженијих и најперспективнијих послова данашњице – програмирањем. У случају да се определе за студирање, имају велике шансе да упишу и успешно заврше неке од најпрестижнијих факултета као што су ЕТФ, ФТН, ФОН, ПМФ, Математички факултет, али и сваки други факултет где су важни знање математике и програмирања.
Не постоје никакве препреке да ученици који имају диплому овог смера успешно студирају на факултетима где математика и програмирање немају посебан значај као што су нпр. економија, право, филозофија ...

ПЛАН НАСТАВЕ И УЧЕЊА ЗА ГИМНАЗИЈУ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ

Облици образовно-васпитног рада којима се остварују обавезни предмети, изборни програми и активности

Остваривање плана и програма наставе и учења