ДАН СВЕТОГ САВЕ 2014. - СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

Светосавска академија "Док тебе има и ја постојим" (приредила проф. Лидија Неранџић Чанда), одржана је у Народном позоришту Сомбор, 27.01.2014. године. Присутне кумове, госте и ученике поздравио је директор Гимназије, Јован Трифунов. Светосавску беседу казује: Стефан Цвијановић, а добродошлицу Јелена Никшић. Ученици: Дарко Кљајић, Теодора Кескеновић, Александар Јоњић, Исидора Вукићевић, Милица Филиповић, Јелена Никшић, Давид Стрилић, Стефан Цвијановић, Татјана Наумов, Лидија Меселџија, Анастасија Ђуран, Милица Крпеж, Јелена Јосић, Миона Момчиловић, Анамариа Ури и Стефан Глуваков извели су Светосавски рецитал од поетских речи и мисли: Раше Перића, Бране Црнчевића, Љубомира Симовића, Матије Бећковића, Десанке Максимовић. Хор ученика Гимназије, под руководством проф.Марије Стошић извео је Светосавску химну и неколико пригодних песама. Литерарна награда "Наталија - Натка Ћaтовић" ове године је припала Анастасији Ђуран, ученици IV-3 разреда. Песму ,,Моја равница“ Наталије Ћатовић казивала је Анамариа Ури. Програм је настављен у просторијама Гимназије. Кумство су ове године преузели угледни сомборски привредници Марија и Синиша Боднарчук.

Фотографије - Дуња Алексић и Милица Илибашић, ученице II-5 разреда

inst