ГОДИНА

ДАН ШКОЛЕ 2018.

Поводом Дана школе одржана је прослава у Гимназији Вељко Петровић. Увод у програм била је химна Gaudeamus igitur коју су извеле чланице гимназијског хора предвођене професором Федором Продановим. Након химне, директор наше школе, др Ладислав Фекете, обратио се гостима.
Краћи позоришни програм у форми симболистичког приказа будућности са освртом на поезију Миљковића и Павића, приредили су ученици наше школе, предвођени професорицом српског језика и књижевности, Ланом Матијевић. Учесници програма били су: Тара Воркапић, Стефан Павловић, Петар Карас, Жана Станојевић и Милош Кескеновић.
У оквиру програма додељене су и награде истакнутим ученицима. На литерарном конкурсу поводом прославе Дана школе, рад Ленке Настасић проглашен је најуспешнијим.Програм је завршен песмама Пази да не назебеш и За милион година,у изведби већ поменутих чланица гимназијског хора. Свечани пријем уследио је након програма.

Лана Матијевић, професор

НАЈУСПЕШНИЈИ УЧЕНИЦИ ПО РАЗРЕДУ И ПО СМЕРУ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ, КОЈИМА ЈЕ ПРИЗНАЊЕ УРУЧЕНО ТОКОМ СВЕЧАНОСТИ:

ПРВИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКИ СМЕР:
  • ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Сара Роквић (I-5)
  • ОПШТИ СМЕР: Дора Галац (I-6)

ДРУГИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНИ СМЕР: Даница Опачић (II-3)
  • ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Јована Костић (II-4)
  • ОПШТИ СМЕР: Пана Чернаи

ТРЕЋИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНИ СМЕР: Ленка Настасић (III-3)